Depilacja laserowa – co przed zabiegiem

22 października, 2021 Autor Admin Wyłączony

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi, chyba, że specjalista zaleci inaczej.

Przed wejściem na zabieg weź odświeżający prysznic lub kąpiel, by całkowicie oczyścić skórę, nie stosuj balsamów, olejków, kremów lub jakichkolwiek substancji zapachowych.

Obszar zabiegowy należy całkowicie ogolić. Nogi należy ogolić nie wcześniej niż 24 godziny przed wizytą, aby uniknąć podrażnień. Pomiędzy zabiegami laserowymi nie należy woskować, pęset-ować, depilować ani używać chemicznych depilatorów. Ponieważ laser celuje w mieszek włosa, aby zabieg był skuteczny, musi być obecny. Golenie to jedyna zalecana forma depilacji w trakcie Twoich zabiegów.

Unikaj ekspozycji na słońce w obszarze zabiegowym i nie używaj w ogóle łóżek opalających UV przez dwa tygodnie przed zabiegiem.

Codziennie używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym (w deszczu lub w blasku).

Na trzy dni przed zabiegiem nie należy stosować żadnych produktów miejscowych powodujących nadwrażliwość na światło (np. hydroksykwasów, kwasu salicylowego, retinoli i nadtlenku benzoilu). Użyj delikatnego środka czyszczącego i balsamu na obszarach do zabiegu.

Nie należy wykonywać zastrzyków typu botoks, zastrzyków z wypełniaczem skórnym, peelingów chemicznych lub mikrodermabrazji w obszarze zabiegowym przez co najmniej 14 dni przed depilacją laserową.

Czego można się spodziewać podczas wizyty na depilację laserową?

Po konsultacji, jeśli zostanie stwierdzone, że jesteś dobrym kandydatem, przystąpimy do zabiegu. Twój technik laserowy zacznie od zadania kilku istotnych pytań dotyczących Twojej niedawnej historii zdrowia, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań. W tym czasie możesz dokładnie poinformować, jakie włosy chcesz usunąć. Obszar zabiegowy zostanie oczyszczony i przygotowany. Twój technik przeprowadzi Cię przez proces zabiegowy, aby upewnić się, że nie doświadczysz żadnych niespodzianek.

Podczas depilacji laserowej będziesz musiał nosić okulary ochronne. Nadal możesz widzieć błysk światła, ale twoje oczy będą całkowicie zasłonięte. Technicy laserowi również noszą okulary ochronne. Podczas zabiegu wszystkie obszary ciała, które nie zostaną poddane laserowaniu, zostaną pokryte odzieżą. Odsłonięte zostaną tylko obszary, które mają zostać poddane zabiegowi laserowemu. Zawsze dbamy o Twój komfort i spokój; z wyprzedzeniem poinformujemy Cię, czego się spodziewać.

Po zabiegu depilacji laserowej

Zaczerwienienie i obrzęk obszaru zabiegowego po depilacji laserowej jest zjawiskiem normalnym. Może utrzymywać się przez kilka dni. Przez kilka godzin po zabiegu obszar może przypominać oparzenie słoneczne. W celu złagodzenia zaczerwienienia i podrażnienia można stosować dostępny bez recepty hydrokortyzon lub aloes.
Włosy w obszarze zabiegowym będą powoli wypadać, zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni. Niejednolitość wzrostu włosów jest normalna i zniknie z zakończeniem serii zabiegów depilacji laserowej.
Niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu, w tym nadmierna ekspozycja na ciepło lub słońce, może zwiększyć ryzyko powstawania blizn, zmian pigmentacyjnych i zmian tekstury skóry. Konieczne jest unikanie nadmiernego ciepła w obszarze zabiegowym, takim jak jacuzzi, sauna lub trening przez 24 godziny po zabiegu depilacji laserowej. Unikaj ekspozycji na słońce w obszarze zabiegowym i nie używaj w ogóle łóżek opalających UV przez dwa tygodnie po zabiegu.
Codziennie używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym (w deszczu lub w blasku).
Przez trzy dni po zabiegu nie należy stosować żadnych produktów miejscowych, które powodują nadwrażliwość na światło (np. hydroksykwasów, kwasu salicylowego, retinoli i nadtlenku benzoilu) na obszarach poddanych zabiegowi. Użyj delikatnego środka czyszczącego i balsamu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wszystkich leków doustnych, które mogłeś otrzymać podczas konsultacji.
Nie należy wykonywać zastrzyków z botoksem, zastrzyków z wypełniaczem skórnym, peelingów chemicznych lub mikrodermabrazji w obszarze zabiegowym przez co najmniej 14 dni po depilacji laserowej.

Zabiegi należy zaplanować w następujący sposób:

Okolice twarzy: Co 4-6 tygodni
Okolice tułowia: Co 6-8 tygodni
Okolice nóg: Co 8-10 tygodni