Depilacja laserowa przed i po zabiegu

22 października, 2021 Autor Admin Wyłączony
Depilacja laserowa

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

Unikaj słońca 4-6 tygodni przed i po zabiegu. Zabarwione komórki skóry konkurują z melaniną we włosach.
Twój usługodawca może poprosić Cię o zaprzestanie stosowania miejscowych leków lub produktów do pielęgnacji skóry na 3-5 dni przed zabiegiem.
NALEŻY unikać rozjaśniania, wyrywania lub woskowania włosów przez 4-6 tygodni przed zabiegiem. Włosy zawierające melaninę muszą być obecne w mieszku włosowym, ponieważ jest to „cel” dla światła laserowego.
Jeśli miałeś w przeszłości wirus opryszczki około ustnej lub narządów płciowych, Twój lekarz może zalecić profilaktyczną terapię przeciwwirusową. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi konkretnego leku przeciwwirusowego.
Jeśli masz opaleniznę lub ciemniejszy typ skóry, wybielanie można rozpocząć na 4-6 tygodni przed zabiegiem.

OSTATNIO OPALONA SKÓRA NIE MOŻE BYĆ LECZONA! W przypadku leczenia w ciągu 2 tygodni aktywnego opalania (naturalne światło słoneczne lub w solarium) po zabiegu może wystąpić hipopigmentacja (białe plamki), która może utrzymywać się po zabiegu przez 2-3 miesiące lub dłużej.
Jeśli miałeś jakikolwiek zabieg stomatologiczny w ciągu ostatnich 4 tygodni, poinformuj o tym personel.
Stosowanie samoopalaczy do skóry należy przerwać na tydzień przed zabiegiem. Wszelkie pozostałości samoopalacza należy usunąć przed zabiegiem.

PIELĘGNACJA W CZASIE PODCZAS ZABIEGU

Skóra jest oczyszczana i golona przed zabiegiem. Stosowanie miejscowego środka znieczulającego jest opcjonalne.
Podczas stosowania zabiegu na wargi górne zęby można zabezpieczyć wilgotną białą gazą. Gaza służy również do podtrzymywania wargi podczas zabiegu, umożliwiając powierzchni dociskania.
DCD (kriogenne urządzenie chłodzące) będzie używane wraz z laserem do chłodzenia skóry podczas zabiegu.
Podczas zabiegu laserowego ważne są względy bezpieczeństwa. Podczas zabiegu pacjent i cały personel sali zabiegowej będą nosić okulary ochronne, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia oka. Ponadto Twój specjalista podejmie wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu powinien pojawić się rumień (zaczerwienienie) i obrzęk (obrzęk) każdego mieszka włosowego w miejscu zabiegu, co może utrzymywać się do 2 godzin lub dłużej. Rumień może utrzymywać się do 2-3 dni. Poddany zabiegowi obszar będzie odczuwany jak oparzenie słoneczne przez kilka godzin po zabiegu.
Twój specjalista może zastosować opcjonalną metodę chłodzenia po zabiegu, aby zapewnić Ci komfort.
W razie potrzeby po zabiegu można zastosować łagodzący produkt do pielęgnacji skóry, taki jak żel Aloe Vera.
Unikaj ekspozycji na słońce, aby zmniejszyć ryzyko przebarwień (ciemniejsza pigmentacja).
Przez cały okres leczenia stosuj krem ​​z filtrem (SPF 30+). W naszym gabinecie można kupić medyczne filtry przeciwsłoneczne.

Unikaj drapania lub niepotrzebnego dotykania skóry, na której miejsce miał zabieg. Przez 4-6 tygodni po wykonaniu zabiegu laserowego nie należy stosować żadnych innych preparatów do depilacji lub podobnych zabiegów (woskowanie, elektroliza lub pęsety), które naruszą mieszek włosowy w obszarze zabiegowym. Można stosować naturalne metody depilacji w razie potrzeby.

W dowolnym miejscu od 5 do 14 dni po zabiegu może nastąpić wypadanie włosów poddanych zabiegowi, co objawia się porostem nowych włosów. To NIE jest nowy wzrost włosów. Możesz czyścić i usuwać włosy, myjąc lub wycierając obszar wilgotną szmatką lub gąbką.

Po depilacji laserowej pod pachami można przez 24 godziny po zabiegu używać proszku zamiast dezodorantu, aby zmniejszyć podrażnienie skóry.
Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących kąpieli, z wyjątkiem delikatnego traktowania skóry, jak po oparzeniu słonecznym, przez pierwsze 24 godziny.
Wróć do gabinetu lub umów się na wizytę przy pierwszych oznakach powrotu wzrostu włosów. Może to być w ciągu 4-6 tygodni w przypadku górnej części ciała i prawdopodobnie nawet 2-3 miesiące w przypadku dolnej części ciała. Odrastanie włosów następuje w różnym tempie na różnych obszarach ciała.

Wzrost nowych włosów nie nastąpi przez CO NAJMNIEJ trzy tygodnie po zabiegu.