Najskuteczniejsze i bezbolesne rozwiązanie dzięki depilacji laserowej

25 listopada, 2021 Autor Admin Wyłączony
Usuwanie włosów

Depilacja laserowa istnieje od ponad dekady jako skuteczna technika usuwania niechcianych włosów. Jednak wygoda i skuteczność tej techniki mają również szereg wad, między innymi to, że nie stosuje się ich na ciemniejszych odcieniach skóry, będą one półtrwale niszczyć mieszki włosowe, aby zminimalizować ich wzrost, i tak dalej. Chociaż zawiera te wady, depilacja laserowa jest w rzeczywistości najpopularniejszą metodą usuwania włosów dla tych, którzy chcą długoterminowego rozwiązania. Zapewnia stosunkowo bezbolesne rozwiązanie nadmiernego wzrostu włosów, a także może leczyć wrastające włosy i problemy z przebarwieniami. Istnieje wiele różnych rodzajów depilacji laserowej. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym najbardziej skutecznym i bezbolesnym rozwiązaniu do depilacji laserowej. Depilacja laserowa może trwale usunąć niechciane owłosienie ciała. Depilacja laserowa jest odpowiednia dla wszystkich części ciała – szczególnie duże obszary, takie jak nogi, brzuch i plecy, można szybko i łatwo depilować laserem. Możesz również wyciąć laserowo linię bikini i twarz, podobnie jak włosy pod pachami. W tym celu laser kieruje wysokoenergetyczne światło o określonej długości fali przez skórę do cebulek włosów (mieszków włosowych). Melanina pigmentowa zawarta w mieszku włosowym pochłania światło lasera i przekazuje je do otaczających komórek, które przekształcają je w energię cieplną. Ogniwa osiągają temperaturę około 70 stopni Celsjusza, co powoduje trwałe uszkodzenia. Komórki korzenia nie są już w stanie zaopatrywać powiązanych włosów i wspomagać ich wzrostu istniejące włosy wypadają, nowe nie mogą odrosnąć. Dermatolodzy używają do depilacji laserowej optymalnego urządzenia laserowego dla danego rodzaju włosów. Stosowane są lasery rubinowe lub lasery aleksandrytowe. Laser diodowy jest również powszechny. Depilacja u dermatologa jest jak najbardziej indywidualna i z punktu widzenia ekspertów jest doskonałym sposobem na trwałe, delikatne i prawie bezbolesne usuwanie włosów. Depilacja laserowa nie jest jednak odpowiednia dla każdego rodzaju włosów. Ciemne włosy można usunąć laserem. Włosy jasnoblond, siwe i białe zawierają zbyt mało melaniny lub nie zawierają jej wcale, więc nie mogą pochłaniać światła. Jeśli natomiast skóra jest bardzo ciemna, światło lasera nie dociera nawet do korzenia włosa, ale jest pochłaniane na powierzchni skóry, co może prowadzić do oparzeń. Laserem nie da się usunąć nawet bardzo cienkich włosów i puchu. Włosy muszą mieć określoną grubość, aby wiązka laserowa mogła je nawet wykryć.

Zalecenia przed depilacją

Na trzy do czterech tygodni przed depilacją laserową należy unikać opalania i chodzenia do solarium, ponieważ opalona skóra pochłania światło lasera, dzięki czemu nie dociera ono do cebulek włosów.
Co najmniej 14 dni przed depilacją laserową nie wolno już woskować, wyrywać ani depilować włosów, które mają być poddane zabiegowi. Należy również unikać kremu do depilacji , ponieważ laser potrzebuje widocznego włosa jako przewodnika światła. Ponadto nie wolno wybielać ani rozjaśniać włosów.
Obszar zabiegowy należy ogolić dzień przed depilacją laserową. Włosy powinny mieć maksymalnie 0,5 milimetra długości, aby energia świetlna nie wygasała na skórze. Dodatkowo zabieg na dłuższych włosach jest znacznie bardziej bolesny..

Przebieg zabiegu

Przed depilacją laserową lekarz najpierw schładza skórę na obszarze ciała, który ma być poddany zabiegowi, aby była mniej wrażliwa na ból. Podczas depilacji laserowej ekspert przesuwa wiązkę lasera po obszarze ciała, który ma zostać poddany zabiegowi. W zależności od wielkości obszaru zabiegowego sesja trwa od 10 minut (górna warga) do około godziny (nogi).

Po depilacji laserowej należy unikać słońca i solarium przez trzy do czterech tygodni, aby zapobiec zaburzeniom pigmentacji. Nawet w słoneczne, zimowe dni zadbaj o to , aby depilowaną skórę chronić przed promieniowaniem UV o odpowiednio wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej .