Apteczka podróżna: lista kontrolna dla bezpiecznych rodzinnych wakacji.

28 lipca, 2021 Autor Admin Wyłączony

Małe urazy się zdarzają, zwłaszcza jeśli wybierasz się na wakacje z małymi dziećmi! Aby uniknąć biegania do lokalnej apteki w przypadku najmniejszego zadrapania, przygotowaliśmy idealną apteczkę podróżną. Poniżej znajduje się lista niezbędnych artykułów pierwszej pomocy, które należy zabrać ze sobą, aby poradzić sobie w najczęstszych sytuacjach.

Co powinieneś spakować do swojej apteczki na wakacje?

Wakacje to czas, kiedy cała rodzina może odpocząć i cieszyć się zajęciami i czasem wolnym, które burzą naszą rutynę. Sporty wodne, wędrówki, jazda na rowerze, pływanie, wędrówki górskie — zarówno dzieci jak i rodzice dobrze się bawią i cieszą się chwilą! Aby drobne urazy, skaleczenia, użądlenia i inne problemy nie zepsuły tych wyjątkowych chwil, bardzo przydatna może okazać się podróżna apteczka pierwszej pomocy. Nie chodzi o to, by zabierać ze sobą całą apteczkę, ale raczej o to, by mieć pod ręką to, co niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy, np. zdezynfekowania rany, założenia opatrunku lub złagodzenia użądlenia.

10 niezbędnych rzeczy, które musisz mieć w swojej apteczce.

1. Roztwór antyseptyczny.
Niezbędny w apteczce do oczyszczania ran, środek dezynfekujący zapobiega namnażaniu się zarazków i będzie bardzo przydatny w przypadku małego skaleczenia lub otarcia. Wyjeżdżasz z małymi dziećmi? Wybierz formułę bezalkoholową, która nie szczypie w oczy!

2. Sterylne kompresy.
Aby prawidłowo oczyścić małą ranę lub zatamować niewielkie krwawienie, idealnym rozwiązaniem jest użycie sterylnego kompresu.

3. Opatrunki.
Po oczyszczeniu rany można nałożyć opatrunek, który ochroni ją przed zewnętrznymi czynnikami chorobotwórczymi, takimi jak kurz, piasek itp.

4. Specjalne plastry na pęcherze.
Lubisz wędrówki, długie spacery lub po prostu czołganie się po skałach w poszukiwaniu krabów i muszli? Uważaj na pęcherze na stopach! Mogą one szybko zepsuć Twój urlop. Na szczęście istnieją specjalne plastry na pęcherze, które przyniosą Ci natychmiastową ulgę.

5. Bandaż.
Posiadanie jednego lub dwóch bandaży w apteczce podróżnej może być bardzo przydatne do wykonania opatrunku, lub wsparcia bolącego stawu. Sztuczka: wybierz elastyczne, samoprzylepne bandaże (często nazywane paskami mocującymi), które są łatwe w użyciu.

6. Para nożyczek.
Brzmi to głupio, ale będziesz mieć wiele kłopotów na drodze, jeśli nie będziesz w stanie przeciąć bandaża lub opatrunku, aby zastosować go do rany. Dlatego spakuj małą parę nożyczek w swojej apteczce.

7. Środki przeciw komarom.
Ukąszenia komarów, zwłaszcza na terenach zarażonych, mogą przenosić choroby, dlatego najlepiej jest się przed nimi chronić. Pamiętaj więc, aby zabrać ze sobą środek odstraszający komary, który możesz zastosować u całej rodziny.

8. Krem łagodzący ukąszenia owadów.
Aby złagodzić podrażnienia spowodowane ukąszeniami komarów lub owadów, użyj kremu lub innego środka łagodzącego. Jest to skuteczny sposób na uniknięcie rozdrapywania rany, która mogłaby ulec zakażeniu.

9. Pęseta.
Kto nigdy nie wbił sobie drzazgi lub ciernia w stopę, lub palec? Aby łatwo ją usunąć, weź parę pęset lub, jeszcze lepiej, pęsetę do usuwania drzazg w swojej podróżnej apteczce.

10. Szczypce na kleszcze.
Ukąszenia kleszczy mogą powodować poważne powikłania, takie jak borelioza. Jeśli podczas urlopu planujesz długie spacery po lesie lub w dziczy, dobrym pomysłem może być klips na kleszcze w Twojej apteczce. Sprawdzaj swoje części ciała po każdym ryzykownym wyjściu i, jeśli to konieczne, delikatnie usuń kleszcza przed zdezynfekowaniem miejsca ukąszenia. W przypadku wystąpienia objawów, nie wahaj się skonsultować z lekarzem.