Jak regularnie pielęgnować różne typy włosów?

15 lipca, 2022 Autor Adrian Wyłączony
piękne włosy kobiety skąpanej w słońcu

Niezależnie od tego, czy mamy 20, czy 40 lat, dobre włosy mają dla nas duże znaczenie. Regularna pielęgnacja włosów może pomóc Ci wyglądać i czuć się lepiej. Może sprawić, że poczujesz się pewnie, będziesz wyglądać i żyć młodziej. Musimy poważnie podchodzić do pielęgnacji włosów, ponieważ są nieodłącznym elementem naszego wyglądu i znacząco wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak tak jak ze wszystkim w życiu, nie ma tu miejsca na skróty. Nie da się w jeden dzień poprawić kondycję naszych włosów dlatego tak istotne jest to by regularnie dbać o nasze włosy w każdej porze roku. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z regularnej pielęgnacji włosów, od prostego i łatwego sposobu utrzymania włosów po bardziej złożone opcje dostępne obecnie na rynku.

Czym jest pielęgnacja włosów?

Pielęgnacja włosów to dla każdego bardzo osobista i ważna sprawa. Jest to proces utrzymywania zdrowych, lśniących i miękkich włosów. Polega na regularnym myciu i pielęgnacji oraz stosowaniu produktów eliminujących puszenie, podcięcia czy rozdwajanie końcówek. Jeśli chcesz dobrze wyglądać na zewnątrz i czuć się lepiej w środku, ważne jest, aby dbać o regularną pielęgnację swoich włosów. Jesteśmy tu po to, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie, pomocne i skuteczne produkty, które pomogą Ci poprawić codzienny wygląd i zadbać o dobrą kondycję twoich włosów.

Jak zadbać o swoje włosy?

Każdy wie, że od czegoś trzeba zacząć, ale nie każdy wie od czego. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były piękne, lśniące zdrowe i gęste koniecznie zastosuj się do tych kilku wskazówek. Są one podstawą właściwej pielęgnacji włosów, bez których się nie obejdziesz jeśli chcesz o nie zadbać.

  • Regularnie myj włosy i rób to ciepłą wodą. Regularne mycie jest niezbędne, aby Twoje włosy były zdrowe i miękkie. Myj włosy szamponem co najmniej trzy razy w tygodniu i nie rzadziej niż co drugi dzień. W ten sposób pozbędziesz się dobrych olejków skoncentrowanych na skórze głowy, które sprawią, że Twoje włosy będą kruche i przesuszone. Ważne jest również, aby umyj włosy po treningu, spaniu i jedzeniu.
  • Uważaj na odżywkę, która może wysuszyć włosy. Używaj produktów przeznaczonych do włosów normalnych, takich jak szampon i odżywka o które są specjalnie zaprojektowane dla Twojego rodzaju włosów. Dzięki temu będą tak łatwe w użyciu i nie będziesz musiał się martwić o produkt, który nie spełni swojej roli. Uważaj też na odżywkę, która może wysuszyć włosy, jeśli nie będziesz dokładnie przestrzegać jej zaleceń.
  • Kupuj produkty ze sprawdzonych marek. Na zdrowiu nie należy oszczędzać dlatego lepiej postawić na jakość produktu niż na jego cenę!
  • Korzystaj z usług fryzjera. Specjalista przycinający Twoje włosy dostrzeże wszystko czego ty nie dostrzegasz i może przekazać ci cenne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji.

Jakie są typy włosów?

Typ włosów ludzkich dzieli się na trzy główne kategorie: suche, przetłuszczające się i włosy normalne. Każdy z tych typów wymaga innej ochrony i innego, specjalnego traktowania. Inaczej będziesz dbać o włosy suche, a inaczej o włosy przetłuszczające się. Zanim więc zaczniesz proces świadomego dbania o swoje włosy warto jest poznać ich typ by dopasować odpowiedni rodzaj pielęgnacji.

  • Suche włosy są łamliwe i łatwo rozpadają się na kawałki. Z tych podwodów uważane są za najbardziej kłopotliwe w pielęgnacji. Jeśli masz suche włosy, trudno będzie je ułożyć i w końcu wypadną. Do przesuszenia się włosów prowadzić może również ich nadmierne, zbyt częste mycie i używanie nieodpowiednich kosmetyków, dlatego tak istotne jest by zastosować się do naszych wskazówek pielęgnacyjnych.
  • Włosy przetłuszczające się są miękkie, lśniące i mogłoby się wydawać, że zazwyczaj same w sobie dobrze wyglądają, ale tak nie jest. Nadmiernie przetłuszczające włosy nie będą tak puszyste i sprężyste co skutkować będzie fatalną, oklapłą fryzurą. Ten rodzaj włosów często wiąże się z jeszcze jednym problemem. Jest nim łupież który powoduje łuszczenie się włosa i swędzenie skóry głowy.
  • Włosy normalne są pożądanym ideałem. Nie są ani za suche, ani zbyt przetłuszczające się. Dzięki temu są dość proste w pielęgnacji. Szybko schną, łatwo się układają i zawsze wyglądają dobrze. Dobór odpowiednich kosmetyków do tego rodzaju włosów tylko podkreśli ich piękność i naturalność.